امکانات سامانه آموزشی مدرن آموز

مناسب برای مراکز آموزشی رسمی و کاربردی، صنایع و کسب و کارها در ابعاد کوچک تا بزرگ، سازمان‌ها، مدرسین و متخصصین. اجرای آموزش‌های آکادمیک، آموزش کاربردی و مهارتی، مباحث توسعه فردی، آموزش‌های منابع انسانی (پیش از استخدام، آموزش‌های شروع کار، آموزش‌های ضمن کار و …) در این سیستم قابل پیاده‌سازی است.

سیستم نیازسنجی آموزشی

دانش آموزان می توانند بسته به نیاز خود ، درخواست جدید برای شما ارسال کنند.

بکارگیری از استاندارد SCORM

سیستم حسابداری پیشرفته

تالار گفتگو

امکان تعریف شهریه ثابت و متغیر

تقویم آموزشی و قابلیت ایجاد رویداد

بانک سؤالات تشریحی و چند گزینه ای

قابلیت صدور گواهینامه در فرمت اختصاصی

درگاه پرداخت آنلاین

بانك دروس

دریافت کارنامه تحصیلی

ارزیابی و سنجش

فرم تماس و مدیریت پیام های فرم تماس

مدیریت مدرسین و ثبت قرارداد کاری

ثبت نام و حذف و اضافه دوره آموزشی

امکان برگزاری دوره و ترم آموزشی

مدیریت و فروش محصولات

مدیریت فایل و فضای دیسک

مخاطبین و گروه های مخاطب

امکان برگزاری آزمون

مدیریت و فروش پکیج های آموزشی

پروفایل مدرسین و مراکز آموزشی

مدیریت سرور های کلاس آنلاین

امکان برگزاری جلسات حضوری و غیر حضوری

سامانه آموزشی مدرن آموز (LMS) چیست؟

سامانه آموزشی مدرن آموز ، سامانه‌ای که امکان یادگیری، آموزش و برگزاری جلسات را در بستر اینترنت و به صورت آنلاین فراهم می‌آورد. در دنیای امروز، افرادی هستند که به دلیل موقعیت جغرافیایی از شرکت در سمینارها، همایش ها، کلاس های آموزشی راه دور، جلسات گفتگو و … باز می مانند. سامانه آموزشی مدرن آموز این امکان را فراهم می آورد که یادگیری فدای فواصل جغرافیایی نشود.

LMS (سیستم مدیریت آموزش مجازی) چیست؟

lms که مخفف عبارت learning management system می‌باشد، سیستم مدیریت آموزشی ایست که امکان ارائه کلاس‌‌ها و دوره‌های آموزشی را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت فراهم می‌آورد. یعنی کاربران می‌توانند با ثبت نام در این سامانه بر روی کامپیوتر و یا لپ‌تاپ‌های خود به صورت مجازی و کاملا آنلاین در جلسات و دوره‌ها حضور داشته باشند. امروزه با توجه به مزایا و فوایدی که این سامانه به همراه داشته است سبب شده است تا مورد توجه بسیاری از ارگانهای آموزشی و افراد گوناگون برای شرکت در سمینارها و جلسات آموزشی آنلاین قرار گیرد.

چه چیز سامانه آموزشی مدرن آموز را خاص می کند؟

 • این سامانه فقط برای آموزش آنلاین نیست و مؤسسات و ارگان های آموزشی میتوانند اطلاعات آموزشی دوره های حضوری خود را نیز در این بستر فراهم کنند.
 • در این سامانه دانش آموزان می توانند همزمان در چند آموزشگاه عضو باشند.
 • اگر محصولات فزیکی مثل کتاب ، لوح فشرده و … دارید ، می توانید در نمایشگاه محصولات مدرن آموز به نمایش بگذارید.
 • مدرن آموز بستری برای فروش پکیج هایی که توسط شما تولید شده است می باشد.
 • مزایای سامانه آموزش مجازی مدرن آموز

  سازمانها و افرادی که برای ارائه خدمات آموزشی و جلسات خود از سیستم آموزشی مجازی استفاده می‌کنند، به خوبی از فواید و مزایای آن آگاه هستند و سپس اقدام به سفارش و خرید می‌کنند. اما نکته‌ای که ما لازم می‌دانیم در این قسمت بیان کنیم، آن است که قبل از آنکه شما به مزایای آموزش الکترونیکی فکر کنید، در ابتدا باید محتوای الکترونیکی مناسبی برای ارائه داشته باشید. تا زمانی هم که محتوای باکیفیت و خوبی را دارا نباشید ،به هیچ عنوان نمی‌توانید از کلیه مزایای این سامانه برخوردار شوید. از جمله مزایای این سامانه آموزشی عبارتند از:
  1. افزایش رضایت کاربران متقاضی دوره
  2. ارتقا کیفیت آموزش و یادگیری
  3. قابلیت سفارشی‌سازی نرم‌افزار
  4. ایجاد برنامه‌هایی جذاب برای جلوگیری از خسته شدن کاربران
  5. ارتباطات آسان بین اساتید و شرکت‌کنندگان
  6. صرفه‌جویی در زمان و هزینه
  7. ایجاد رقابت بین مؤسسات آموزشی
  8. پوشش آموزشی تعداد کثیر دانش آموزان و حذف محدودیت های جغرافیایی
  9. فروش محصولات فیزیکی خود از طریق نمایشگاه محصولات
  10. فروش دوره های LMS (پکیج های آموزشی) از طریق فروشگاه LMS

  سؤالات متداول

 • همه سازمان‌ها و مؤسساتی که بخواهد فرآیند آموزش خود را به صورت الکترونیک پیاده نموده و به مخاطبین خود خدمات آموزشی ارائه کنند.
 • مدرسان و اساتید محترمی که بعضا وابسته به یک مؤسسه آموزشی هستند و یا به تنهایی می خواهند تدریس خصوصی داشته باشند.
 • دانش آموزان و دانش جویانی که به دنبال کسب علم و دانش بصورت الکترونیکی هستند.
 • والدین گرامی که دغدغه مند نحوه آموزش و نتایج کسب شده فرزندان خود می باشند.
 • تولید کنندگان محتوا های آموزشی
 • شما برای کار با این سامانه به هیچ دانش فنی و تخصصی نیاز ندارید و محیط کاربری سامانه طوری طراحی شده است که برای کاربر نهایی ساده و روان باشد و بتواند خدمات و نیاز های آموزشی خود را در این محیط ارائه دهد. آنچه می تواند در کیفیت آموزش های شما مؤثر باشد خلاقیت و تبحر شما در تولید محتوای با کیفیت خواهد بود.

  محیط کاربری سامانه برای استفاده کنندگان بدون نیاز به نرم افزار ویژه ای صرفاً با استفاده از مرورگر اینترنت قابل اجراست و کلیه مراحل آموزش از طریق سامانه قابل اجرا خواهد بود. اما برای استفاده از کلاس مجازی Adobe Connect لازم است نرم افزار خاصی در کامپیوتر مدرس و فراگیران نصب شود که لینک دانلود آن در قسمت راهنمای سایت گذاشته شده است.

  کلیه پلن ها و سرویس های ارائه شده از نظر امکانات نرم افزاری مشابه یکدیگر هستند و فقط در نحوه آموزش و میزان مصرف منابع متفاوت می باشند. مثلا پلن تدریس خصوصی مناسب برای مدرسین و اساتید محترم می باشد و پلن آموزشگاهی برای مؤسسات و نهاد های آموزشی مناسب است. از این رو کاربران براساس نیاز خود و نوع مشخصات مد نظر خود ، پلن مناسب را انتخاب می نمایند.

  کلاس مجازی (Virtual Class)، یک آدرس در فضای اینترنتی است که از طریق آن، در هر فضایی که اینترنت وجود داشته باشد می توان در آن حضور یافت و آموزش اینترنتی گرفت. در کلاس مجازی تمام قابلیت های کلاس حضوری به علاوه قابلیت های بسیار زیاد و جذاب تر دیگری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

  در اینجا با توجه به اینکه امروزه برگزاری سیستم آموزش آنلاین و کلاس مجازی از طریق مدیریت آموزش lms به راحتی قابل دسترسی است، به ارائه چند توصیف جهت درک بیشتر کلاس مجازی می پردازیم :

  1. در سیستم آموزش آنلاین زمانی که وارد کلاس می شوید می توانید سایر فراگیران را ببینید و حتی بصورت انفرادی و گروهی با هم به گفتگو بپردازید. این یادگیری الکترونیکی تعاملی می تواند بصورت صوتی ، متنی و تصویری باشد.
  2. در انواع سیستمهای آموزش مجازی، هنگام تدریس آنلاین توسط استاد،  می توانید بصورت زنده از تمامی امکاناتی که استاد در اختیارتان قرار می دهد، برخوردار شوید. بعنوان مثال  یک جزوه آموزشی را به نمایش می گذارد و شما می توانید این جزوه را برای خود ذخیره نمایید و همیشه همراه خود داشته باشید و یا حتی در موبایل خود آن را ببینید.
  3. در پورتال آموزش مجازی می توانید فیلم های ضبط شده را در تمام ساعات شبانه روز  و در هر جا و مکانی مشاهده فرمایید و محدودیت زمانی نخواهید داشت .
  خیر. اصولاً یکی از مهمترین مزایای آموزش مجازی عدم محدودیت زمانی برای استفاده از منابع آموزشی است. و در بیشتر دوره ها، محتوا در دوره تعریف می شود و فراگیران در هر ساعت شبانه روز در طول مدت دوره می توانند از این محتوا استفاده کنند. اما چنانچه نیاز باشد مدرس و فراگیران برای اهدافی نظیر رفع اشکال یا هر هدف دیگری که به تعامل آنلاین احتیاج دارد با هم ارتباط در لحظه داشته باشند، کلاس مجازی با امکانات کامل یک کلاس واقعی و بسیاری از امکانات فوق العاده آنلاین، این نیاز را مرتفع می کند.
  در بخش راهنمای سامانه، راهنمای کامل کلاس مجازی و نحوه استفاده از آن توضیح داده شده است.
  • ارسال و دريافت صدا، تصوير و پيام متني.
  • امکان اتصال با حداقل سرعت.
  • ابزار آموزشی Whiteboard با شبیه سازی تخته کلاسی با امکانات پیشرفته متعدد.
  • نمایش انواع فرمت فایل ها نظیر SWF, PPT, JPG, PDF و …
  • امکان استفاده از قلم نوری و تبلت برای کار با ابزارها به خصوص Whiteboard.
  • امکان برگزاری نظرسنجی (رای گیری و نمایش نتایج بصورت نمودار).
  • امکان بستن جلسه و جلوگیری از ورود دیگر کاربران.
  • امکان ضبط جلسات و استفاده مجدد بصورت (Online).
  • امکان تغییر چیدمان تجهیزات در کلاس آنلاین.
  • امکان کنترل از راه دور (Remote Control) Desktop فراگیران.
  • مشاهده لیست کاربران حاضر در سامانه.
  • امکان دریافت (Download) محتوای رکورد شده.
  • امکان برقراری پرسش و پاسخ بصورت خصوصی و عمومی.
  • امکان به اشتراک گذاری ویدئو، صورت و انواع دیگر فایل.
  • امکان به اشتراک گذاری Desktop استاد با فراگیران ( Desktop Sharing )
  • و …

  پادرا ایمن نرم افزار شرق

  تهران – رسالت – هنگام – بعد از کوچه 34 غربی- جنب فروشگاه کوروش – پلاک 185- واحد4 – طبقه اول

  راه های ارتباطی

  +98-21-77093984
  +98-9120447718
  [email protected]

  سوالات بیشتری دارید؟

  اگر قسمت راهنما را بررسی کرده اید و هنوز پاسخ مورد نظر خود را پیدا نکردید ، در صورت تمایل برای ما تیکت ارسال نمایید. ما پیام های زیادی دریافت می کنیم ، بنابراین لطفاً ۱-۲ روز کاری را برای پاسخ دادن به سوالتان صبر کنید. ممنون از همراهی شما!