معرفی علی مس فروش

سوابق تحصیلی:

دکترای تخصصی معادلات دیفراسیل با مشتقات جزئی

سوابق تدریس:

استادیار دانشکده علوم ریاضی

در سال ۱۳۶۹ از دبیرستان شهید رجایی مشهد فارغ‌التحصیل شدم و از مهرماه همان سال شروع به تحصیل در دوره کارشناسی ریاضی کاربرد در کامپیوتر دانشگاه شهید باهنر کرمان نمودم. در سال ۱۳۷۴، در دوره کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی همان دانشگاه پذیرفته شدم و در سال ۱۳۷۶ از پایان‌نامه کارشناسی ارشد خود تحت سرپرستی آقای دکتر محمود محسنی مقدم دفاع کردم. از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۴ در دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان عضو هیات علمی به تدریس پرداختم. در سال ۱۳۸۴ برای ادامه تحصیل راهی کشور سوئد شده و در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ دکترای تخصصی در رشته ریاضی کاربردی و گرایش حل عددی معادلات دیفرانسیل با مشتقات جرئی تحت نظارت Prof. Stig Larsson گردیدم. در حال حاضر علاوه بر انجام کارهای پژوهشی به تهیه دوره‌های آموزشی در زمینه آموزش نرم‌افزارهای مورد نیاز دانشجویان ریاضی و فنی به شکل در‌س‌های ویدیویی کوتاه نیز پرداخته‌ام. این دوره‌های آموزشی به‌شکل رایگان در کانال آپارات اینجانب به آدرس https://www.aparat.com/ali.mesforush و وبلاگ آموزشی اینجانب به آدرس http://mesforush.staff.shahroodut.ac.ir/ قرار گرفته‌اند.

ویدئوهای آموزشی این مدرس

معادلات دیفرانسیل ویژه دانشجویان رشته‌‌های مهندسی

در این دوره آموزشی درس معادلات دیفرانسیل رشته‌های فنی و مهندسی در قالب یک درس ۴ واحدی بیان شده است. دوره به‌گونه‌ای تهیه شده است که تقریبا سرفصل مصوب وزارت علوم برای بیشتر دانشگاه های کشور را به‌طور کامل پوشش می‌دهد.

آموزش لاتک (LaTeX) و زیپرشین (Xepersian) بصورت رایگان

در این دوره آموزشی سعی شده است تا اصول اولیه کار با LaTeX آموزش داده شود. همچنین برخی مطالب پیشرفته تر مانند تهیه جداول، رسم شکل، افزودن شکل به متن، نهیه فهرست مراجع، تولید نمایه و ... نیز آموزش داده شده اند.

آموزش پایتون مقدماتی

این دوره به‌گونه‌ای ارائه شده‌است تا برای کاربرانی که هیچ آشنایی با برنامه‌نویسی ندارند قابل استفاده باشد. در این دوره به معرفی قابلیت‌های زبان Python پرداخته شده‌است و کار با مفاهیم پایه‌ای Python آغاز شده و تا برنامه‌نویسی شیءگرا ادامه یافته‌ است.

آموزش نرم‌افزار MATLAB

در این دوره اصول اولیه کار با نرم‌افزار متلب آموزش داده است. با مشاهده این دوره قادر خواهید بود تا در بسیاری از بخش‌های متلب به تسلط نسبی برسید و پروژه‌های خود را به خوبی انجام دهید.

محاسبات عددی ویژه دانشجویان فنی

در این دوره سرفصل مصوب وزارت علوم برای درس محاسبات عددی برای رشته‌های فنی و مهندسی در قالب یک درس ۲ واحدی آموزش داده شده است.

آنالیز عددی پیشرفته (دوره کارشناسی ارشد ریاضی)

این درس ویژه دوره ارشد ریاضی کاربردی است . بر اساس سرفصل مصوب وزارت علوم در قالب یک درس ۴ واحدی ارائه شده است. در این درس به مباحث تکمیلی پیرامون درونیابی و انتگرال گیری پرداخته میشود.

مبانی آنالیز عددی (ویژه رشته ریاضی)

این دوره به آموزش درس مبانی آنالیز عددی بر اساس سرفصل مصوب وزارت علوم برای این درس تهیه شده است. در این درس به معرفی روش‌های عددی برای حل معادلات غیرخطی، درونیابی، انتگرال گیری عددیو دیگر مباحث مرتبط با درس پرداخته شده است.

آنالیز عددی (۲)

درس آنالیز عددی ۲ در قالب یک درس سه واحدی بر اساس سرفصل مصوب وزارت علوم برای رشته ریاضی دوره کارشناسی تهیه شده است.

برنامه‌‌نویسی به زبان C

زبان برنامه‌نویسی C یکی از محبوبترین زبانهای برنامه‌نویسی است که در بیشتر رشته‌ّای فنی و مهندسی به عنوان نخستین زبان برنامه‌نویسی به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

کارگاه آموزش LaTeX و XePersian

کارگاه آموزش LaTeX و XePersian برگزار شده در پنجاه و یکمین کنفرانس ریاضی ایران در دانشگاه کاشان

ریاضی عمومی 1 ویژه دانشجویان رشته‌های فنی

ریاضی عمومی یک پایه و اساس بسیاری از درس‌های رشته‌های مهندسی می‌باشد. این درس در واقع ادامه درس حسابان دوره دبیرستان می‌باشد و در آن به مفاهیمی مانند تابع،‌ حد و پیوستگی، مشتق و کاربردهای آن، انتگرال‌ و کاربردهای آن و مفهموم دنباله و سری پرداخته می‌شود.

محصولات این مدرس

خودآموز سریع LaTeX (چاپ پنجم) (موجود)

این کتاب در زمینه حروف‌چینی مستندات علمی، به ویژه ریاضی، فیزیک و مهندسی است. کتاب به‌گونه‌ای نوشته شده است که کاربران از نقطه صفر به جایی می‌رساند که بتوانند به راحتی یک مقاله یا کتاب را تایپ کنند. برای تهیه کتاب با @Ali_mesforush تماس بگیرید.

550,000 ریال
پایتون از مقدماتی تا پیشرفته (چاپ چهارم) (موجود)

در این کتاب به آموزش مقدمات برنامه‌نویسی با پایتون پرداخته شده است. با مطالعه این کتاب علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی می‌توانند به دنیای نامتناهی پایتون قدم بگذارند. برای تهیه کتاب با @Ali_mesforush تماس بگیرید.

400,000 ریال
خود آموز سریع MATLAB بصورت الکترونیکی (موجود)

نرم‌افزار MATLAB یکی از مهمترین نرم‌افزارهای مورد استفاده مهندسین، فیزیکدانان و ریاضیدانان است. کار با این نرم‌افزار نیاز به مقدماتی دارد. بدیهی تا زمانی که کاربران این نرم‌افزار مقدمات را ندانند، امکان استفاده از قابلیت‌ّای آن برای آنها ممکن نیست.

300,000 ریال

سؤال خود را از طریق فرم زیر از این مدرس بپرسید