آموزش ریاضیات گسسته
22 ساعت و 37 دقيقه
ریاضیات گسسته شاخه‌ای از علم ریاضیات است که با عناصر گسسته و نه عناصر پیوسته سروکار دارد و از جبر و حساب استفاده می‌کند. ریاضیات گسسته به‌دلیل کاربردهای زیاد در علوم رایانه در دهه‌های گذشته کاربرد زیاد یافته ‌است.

آموزش گسسته درس ریاضیات گسسته ریاضی گسسته ریاضیات گسسته گسسته

با توجه به گسترش چشمگیر هوش مصنوعی در جهان، می‌توان گفت این درس یکی از مهم‌ترین دروس رشته کامپیوتر به حساب می‌آید. به ویژه، برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش هوش مصنوعی را دارند، این درس بسیار اهمیت دارد.

Artificial Intelligence آموزش هوش مصنوعی درس هوش مصنوعی هوش مصنوعی

درس ساختمان داده بنیادی ترین درس رشته کامپیوتر و حتی یکی از بنیادی ترین درس‌های بسیاری از رشته‌های علوم پایه و مهندسی است. هدف درس ساختمان داده بررسی و پژوهش در مورد روش‌های گوناگون ذخیره، نگهداری و بازیابی اطلاعات در سیستم‌های کامپیوتری است.

آموزش درس ساختمان داده درس ساختمان داده ساختمان داده

درس شبکه های کامپیوتری از جمله دروس مهم در کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات و همین طور درسی مهم برای افرادی است که می‌خواهند کارهای پژوهشی و آکادمیک انجام دهند.

شبکه شبکه کامپیوتر شبکه کامپیوتری

درس معماری کامپیوتر یکی از دروس اصلی و پایه در مقطع کارشناسی رشته علوم کامپیوتر و همه گرایش‌های رشته مهندسی کامپیوتر شامل نرم‌افزار، سخت‌افزار و فناوری اطلاعات (IT) است.

درس معماری کامپبوتر معماری کامپیوتر معماری کامپیوتر گروه مهندسی کامپیوتر

زبان توصیف سخت‌افزار (به انگلیسی: Hardware description language) در الکترونیک، یک زبان تخصصی کامپیوتر برای توصیف ساختار و رفتار مدارهای الکترونیکی و اغلب مدارهای منطقی دیجیتال است.

HDL VHDL توصیف سخت افزار زبان توصیف سخت افزار زبانهای توصیف سخت افزار طراحی زبان های توصیف سخت افزار

فناوری اطلاعات، «به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سامانه‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، به‌ویژه برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد».

آموزش فناوری اطلاعات درس فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

آموزش درس رایانش ابری
10 ساعت و 46 دقيقه
رایانش ابری، به ارائه خدمات محاسباتی مبتنی بر تقاضا، از «برنامه‌های کاربردی» (Applications) گرفته تا «فضای ذخیره‌سازی» (Storage) و «قدرت محاسباتی» (Computational Power)، از طریق اینترنت و با روش پرداخت بر مبنای مصرف گفته می‌شود.

Clude Computing درس رایانش ابری رایانش رایانش ابری

درس زبان تخصصی به دانشجویان کمک می کند که با موضوعات و اصلاحات تخصصی رایج در رشته تخصصی خود آشنایی بهتری پیدا نمایند. مطالب این درس به گونه ای تنظیم شده است که در هر درس به یک موضوع تخصصی در رشته کامپیوتر پرداخته می شود.

آموزش زبان تخصصی آموزش زبان نرم افزار زبان تخصصی زبان تخصصی نرم افزار زبان نرم افزار

همان‌طور که گفته شد تصویر در واقع یک رکورد از سیگنال‌های الکترومغناطیسی است و پردازش تصویر نوع خاصی از پردازش سیگنال است. پردازش تصویر به صورت خلاصه یعنی انجام فرایند‌هایی روی تصویر، برای دریافت خروجی مشخص و معینی از تصویر.

آموزش پردازش تصویر آموزش مباحث ویژه پردازش تصویر پردازش تصویر دیجیتالی مباحث ویژه پردازش تصویر

DBMS، نرم افزار سیستم مدیریت پایگاه داده ها است که با هدف مدیریت پایگاه داده ها طراحی شده است، به گونهاي که کاربر درگیر مسائل مربوط به ذخیره و بازیابی وشاخصبندي دادهها نمیشود و بر روي طراحی منطقی پایگاه تمرکز می نماید.

SQL Server آزمایشگاه پایگاه داده آموزش SQL آموزش اس کیوال سرور آموزش پایگاه داده پایگاه داده

آموزش پایگاه داده
6 ساعت و 25 دقيقه
پایگاه داده به مجموعه‌ای از داده‌های مرتبط، ساختار مند یا سازمان‌یافته گفته می‌شود که دسترسی به این اطلاعات معمولاً از طریق سیستم مدیریت پایگاه داده یا (DBMS) صورت می‌گیرد.

Database آموزش پایگاه داده آموزش پایگاه داده ها پایگاه داده پایگاه داده ها درس پایگاه داده

پردازش زبان طبیعی، نوعی تکنولوژی است که از آن در رایانه ها به منظور کمک به درک و فهم زبان طبیعی انسان استفاده می شود. NLP عبارت مخفف شده پردازش زبان طبیعی، که در واقع شاخه ای از هوش مصنوعی است که به تعامل و ارتباط میان رایانه ها و انسان ها می پردازد.

Natural Language Processing NLP آموزش NLP آموزش پردازش زبان طبیعی پردازش زبان طبیعی مقدمه ای بر پردازش زبان طبیعی

در این درس نحوه طراحی و پیاده سازی انواع داده ها، دستورات و ساختمان داده ها را در چند زبان برنامه نویسی مطالعه کرده و امتیازها و معایب را مقایسه می کنیم. از این مطالب برای طراحی یک زبان جدید یا انتخاب یک زبان مناسب استفاده می شود.

برنامه سازی پیاده سازی زبان پیاده سازی زبان های برنامه سازی طراحی و پیاده سازی زبان طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه سازی

نمایش 1 تا 18 از 46 رکورد